Убиха политик в навечерието на изборите в държава в Северна Америка.  Кандидат за

...
Убиха политик в навечерието на изборите в държава в Северна Америка.  Кандидат за
Коментари Харесай

Застреляха политик преди изборите в Мексико

Убиха политик в навечерието на изборите в страна в Северна Америка.  

Кандидат за общински консултант беше погубен през вчерашния ден в щата Пуебла, в централната част на Мексико. Това е по-малко от 48 часа преди изборите в страната, съобщи Агенция Франс Прес.

Хорхе Уерта Кабрера, претендент за член на общинския съвет на Исукар де Матаморос, град с население към 80 000 души, беше погубен. При нападението бяха ранени брачната половинка му и негов помощник, оповестиха за Агенция Франс Прес два самостоятелни източника - от държавното управление на щата Пуебла и от прокуратурата. Според мексиканските медии 30-годишният Уерта Кабрера е бил прострелян няколко пъти измежду бял ден, когато е слязъл от колата си.

По данни на федералното държавно управление от началото на предизборната акция в Мексико са били убити общо 25 претенденти за локални постове. Престъплението бе осъществено в навечерието на изборите на 2 юни, на които мексиканците ще изберат своя нов президент и повече от 20 000 национални и локални водачи, заяви Българска телеграфна агенция.

Наркокартелите и други незаконни организации оказват напън върху претендентите от всички партии с вярата да запазят въздействието си и след изборите. Според управляващите те също по този начин се пробват да наложат своите претенденти, като изберат един от тях и забранят на останалите да се кандидатират под опасност от гибел, отбелязва Агенция Франс Прес.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР